Над 70 000 души присъстваха на церемонията по закриването на Олимпийските игри в Париж

От Тодор Драганов Тодор Драганов Международен редактор

Олимпийските игри в Париж приключиха. И за четвърти пореден път САЩ оглавиха класирането по брой медали. Американците завършиха на първо място благодарение на победата във финала по баскетбол за жени срещу Франция с една точка. Това бе и последното състезание на игрите. Мечтата им обаче беше на път да се изпари по-рано след като Италия измъкна волейболното злато при жените. Китай се класира на второ място. Те спечелиха четиридесет златни медала, наравно със САЩ, но по-малко сребърни медали. Франция се класира на първо място сред европейските държави. Домакините почти удвоиха броя на медалите, спечелени на предишните олимпийски игри в Токио.

Френските национали постигнаха нов рекорд по брой златни медали на олимпиада. Това е просто щастие. Станахме свидетели на прекрасни две седмици, като стигнахме до края.