"Левски" стартира с разгромна победа новия сезон в Първа лига

Levskilokosf Facebook Снимка: Фейсбук

Левски записа убедителна победа с 6:1 над Локомотив (София) в мач от първия кръг на Първа лига.

Домакините откриха още в 6-ата минута чрез Анте Аралица, но малко по-късно Александър Колев изравни с първото си попадение за "сините" в дебютния си мач. След още 10 минути обратът бе пълен, след като друго ново попълнение в състава, воден от Станислав Генчев - Алдаир, се разписа след добър самостоятелен пробив. До почивката Джават ел Джемили вкара още два гола във вратата на "железничарите" и на практика реши изхода на двубоя.

През второто полувреме мачът бе прекъсван на два пъти, а до края Карлос Охене и влезлият като резерва дебютант Мустафа Сангаре оформиха крайното 6:1.

В по-ранния двубой от днешната програма Локомотив (Пловдив) победи с минималното 1:0 Арда. Единствения гол отбеляза Ефе Али в 40-ата минута, а срещата бе белязана от два червени картона.