Испания отстрани Франция и ще играе финал на Евро 2024

От Божидар Барабарев Божидар Барабарев Спортен редактор
Spainfrance Facebook Снимка: Фейсбук

Испания е първият финалист на европейското първенство. „Ла Фурия“ стигна до успех с 2:1 над Франция в полуфинален мач в Мюнхен. Трикратният шампион се наложи след обрат, като и трите попадения в двубоя паднаха в първите 25 минути.

Рандал Коло Муани откри резултата за „петлите“ в 9-ата минута след гол с глава и асистенция на Килиан Мбапе, а попадението бе първо за тима на Дидие Дешан от игра в Германия.

13 по-късно обаче 16-годишният Ламин Ямал изравни с гениално попадение и влезе в историята на световния футбол, превръщайки се в най-младия голмайстор на европейско първенство.

Lamine Facebook Снимка: Фейсбук

Досегашният рекорд се държеше от Йохан Фонлантен преди точно 20 години - на Евро 2004. Изпреварвайки легендата Пеле, футболистът на Барселона стана и най-младият играч, който се е появявал на полуфинал на световно или европейско първенство.

На „Алианц Арена“ второто попедния за Испания бе дело на Дани Олмо в 25-ата минута.

Така във финала на 14 юли в Берлин съставът на Луис де ла Фуенте ще се изправи в спор за трофея срещу победителя от втория полуфинал между Нидерландия и Англия.