Спорт

Две равенства в група Е пратиха Румъния, Белгия и Словакия на 1/8-финал, Украйна отпадна

От Euronews България Euronews България
449115523 122150817434109466 4557961962283660711 N Снимка: Фейсбук

Белгия и Украйна завършиха 0:0 в мач от група Е на Евро 2024. Двата тима са с равен актив от по 4 точки, с колкото са и другите два - Словакия и Румъния. Украинците обаче отпадат заради по-лоша голова разлика, а Белгия завършва като втори в групата и ще играе срещу Франция на осминафиналите.

Украйна опита всичко, за да постигне добър резултат и да продължи напред и в заключителните минути на няколко пъти бе близо до попадение, но въпреки това не успя да оползотвори ситуациите си. Украинците завършиха с 10 удара срещу 8 за “червените дяволи”, а положенията за гол бяха 14:11 в полза на “жълто-сините”. Те обаче така и не успяха да разпечатат белгийската врата и напускат надпреварата.

В другия мач от групата Румъния и Словакия също не излъчиха победител и завършиха 1:1. Символичните домакини поведоха в 24-ата минути чрез Ондрей Дуда, който се разписа с глава. В 37-ата обаче Разван Марин възстанови паритета, след като беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Янис Хаджи.

С този резултат северните ни съседи са първи и след 24 години отново ще играят във фазата на елиминациите. Словаците пък се класират напред като един от най-добрите четири отбора, завършили на трето място.

На осминафиналите Румъния ще срещне Словения или Нидерландия, а Словакия ще играе срещу Испания или Англия.