Спорт

Дания и Англия не се победиха и оставиха развръзката в групата за последния кръг

От Euronews България Euronews България
448894846 882416283921039 7909819962965130523 N Снимка: Фейсбук

Дания и Англия не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 във втория си мач от група C на Eвро 2024, игран във Франкфурт. Двата тима не впечатлиха с представянето си, а датчаните можеха да стигнат и до успех срещу фаворита за титлата в турнира.

Капитанът Хари Кейн откри след грешка на "червения динамит" в 18-ата минута, но Мортен Хюлманд изравни със страхотен гол в 34-ата минута, като резултатът се запази без промяна до самия край.

”Трите лъва" уцелиха гредата през второто полувреме след изстрел на Фил Фоудън, но цялостно Дания преследваше успеха значително по-настървено и пропусна няколко удобни възможности да отбележи.

Така Англия не успя да пренапише историята, записвайки две поредни победи в групова фаза на Европейско първенство, но въпреки това остава без поражение на тази фаза.

Англичаните остават начело в групата с четири точки и с най-добри шансове да продължат към 1/8-финалите. Отборът на Дания от своя страна е втори с два пункта, колкото има и Словения. Сърбия пък е на последното място с 1 пункт.

В последния кръг "Трите лъва" играят със словенците, докато "червеният динамит" ще търси задължителен успех срещу западните ни съседи.