Сърбия измъкна точката срещу Словения в последната секунда и запази шансове за класиране напред

448859167 477774311431541 2995810223851263695 N Снимка: Фейсбук

Словения и Сърбия завършиха 1:1 в мач от група С на Евро 2024. Балканското дерби на турнира предложи зрелище, с положения и пред двете врати, както и драматичен финал.

Бившият играч на Лудогорец Жан Карничник откри в 69-ата минута при контраатака, с която словенският тим не остави шансове на сърбите.

След гола обаче “плавите” веднага отговориха чрез Александър Митрович, който нацели гредата в 72-рата минута.

В заключителния етап от срещата тимът на Драган Стойкович хвърли всички сили в търсене на точката и това се случи в последния възможен момент от мача, когато след центриране от ъглов удар, за който се включи и вратарят Предраг Райкович, Лука Йович успя да засече с глава за 1:1, оставяйки живи надеждите на тима за място на елиминационната фаза.

Така Словения вече има 2 точки в актива си, докато Сърбия е с 1. В последния кръг словенците играят срещу Англия, докато “плавите” се изправят срещу състава на Дания.