Григор Димитров се класира за третия кръг на "Ролан Гарос" след експресна победа над унгарец

Grigordimitrovrolandgaros2024 Снимка: БГНЕС

Григор Димитров се класира за третия кръг на Ролан Гарос, след като победи унгареца Фабиан Марожан с 6:0, 6:3, 6:4 във втория си мач от надпреварата. Двубоят в Париж продължи час и 40 минути, като за кратко беше прекъснат заради дъжд.

Димитров не даде шансове на своя унгарски съперник, който е 43-ти в ранглистата. Това беше и първи мач между двамата.

Световният №10 започна ударно и взе първата част за едва 25 минути. След това поведе с 3:0 и във втория сет, но допусна да загуби концентрация, което доведе до изравняване. Все пак Димитров взе два поредни гейма, след което мачът беше спрян заради дъжд.

Паузата не се отрази на българина, който бързо затвори втората част, а след това и срещата.

Григор имаше предимство в почти всички статистически показатели, като загуби едва четири точки на първи сервис. Той завърши срещата с 34 печеливши удара срещу 19 непредизвикани грешки.

По този начин 10-ят поставен в схемата Димитров се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция за осми път в кариерата си.

За място на осминафиналите първата ни ракета ще спори с белгиеца Зизу Бергс или Максимилиан Картерер от Германия.