Манчестър Сити не сгреши и спечели титлата във Висшата лига за четвърти пореден път

От Божидар Барабарев Божидар Барабарев Спортен редактор
Mancity Champ Twitter

Манчестър Сити е шампион във Висшата лига за четвърти поред път. В последния кръг от шампионата тимът, воден от Пеп Гуардиола победи с 3:1 Уест Хем.

По същото време преследвачът Арсенал стигна до пълен обрат за 2:1 срещу Евертън, но това беше достатъчно на „артилеристите“, които завършват с изоставане от 2 точки.

Фил Фоудън даде аванс от два гола на "гражданите" още до 18-ата минута. Мохамед Кудус върна интригата малко преди почивката с акробатично изпълнение. Трето попадение на Родри през втората част обаче гарантира десетата титла в историята на Сити.

Отборът от Манчестър влезе в историята като първият, спечелил Висшата лига в четири поредна сезона. Отличието за „небесно-сините“ е и осмо в последните 13 години.