"Левски" и "Черно море" не успяха да счупят нулите, а протест забави началото на мача

80A1271 Снимка: levski.bg

Левски и Черно море завършиха 0:0 в мач от 32-рия кръг на Първа лига, част от плейофите в шампионската шестица. Двубоят на стадион "Георги Аспарухов" премина при по-добро представяне на "сините", но повече ще се запомни с протеста от страна на феновете на домакините. Те забавиха началото на срещата, блокирайки една от вратите с транспарант "Сираков вън", насочен към собственика Наско Сираков.

На терена Левски имаше някои добри ситуации, особено преди почивката, но не ги вкара. През втората част Черно море можеше да вкара, но Пламен Андреев спаси опасен удар на Даниел Димов с глава.

Така "моряците" са втори в класирането с 66 точки, докато столичани са четвърти с 55 пункта.

В следващия си мач Черно море приема шампиона Лудогорец на 19 май, докато Левски гостува на Локомотив (Пловдив) ден преди това - на 18 май.