ЦСКА-София разгроми Берое, Локо (СФ) с първа победа в Първа лига

CSKA Sport

ЦСКА-София взе трета победа от началото на сезона, след като разгроми Берое с 5:1 в среща от четвъртия кръг на Първа лига. На своя стадион "Българска армия" "червените" не срещанаха почти никакви проблеми срещу гостуващия тим.

Мачът започна отлично за домакините, които откриха резулата в 5-ата минута. Брадли Де Нойер прати топката в наказателното поле, Амос Юга пропусна за Маурисио Гарсес, който опъна мрежата зад Караджов. В 18-ата Дюкенс Назон заби първото си попадение в българския елит, след като бе чудесно изведен от Тибо Вион и направи резултата 2:0.

В заключителните 15 минути на мача паднаха четири попадения. Браян Морено направи резултата класически в 76-ата минута. 6 минути по-късно гостите стигнаха до почетен гол на Абубакар Тунгара, който вкара от дузпа.

Дълбоко в добавеното време и Иван Турицов беше точен от бялата точка, а крайното 5:1 оформи Маурисо Гарсес в 96-ата минута. ЦСКА-София дели първата позиция в таблицата с Лудогорец, който също има 10 точки, докато Берое е 9-и с 4 пункта.

В по-ранния мач пък Локомотив (София) записа първа победа за сезона и задълбочи кризата в Ботев (Пловдив), надделявайки над "жълто-черните" с 2:0.

Гостите имаха трудно начало, след като в 28-ата минута Джеймс Етоо бе изгонен за грубо влизане в краката на Димитър Митков. Пет минути след почивката Локомотив София откри резултата чрез Димитър Митков, който получи остро центриране от Мики Орачев.

В 84-ата минута "железничарите" решиха мача с втори гол. Селсо Рапосо проби по дясното крило и подаде към Илия Димитров, който засече с крак за 2:0. С победата Локомотив се изкачи до 8-ата позиция с 5 точки, докато Ботев (Пловдив) става на последното 16-о място с нулев актив.