Везенков с три минути при разгромна победа на Сакраменто

Vezenkovsabonis Facebook Снимка: Фейсбук

Александър Везенков се завърна в игра за Сакраменто при успеха със 123:92 срещу Мемфис в мач от редовния сезон в НБА. Българинът получи едва три минути на паркета, като влезе в игра при вече решен мач и разлика от 29 точки в полза на тима си. Везенков не игра в последния мач на "кралете", а преди това в три поредни срещи Браун го използваше сравнително малко.

Срещу Мемфис българският национал записа 2 точки и 1 борба, като отбеляза последния кош в мача.

Малик Монк бе най-резултатен с 27 точки, а Ди'Арън Фокс завърши с 24. Домантас Сабонис пък направи поредния трипъл-дабъл - 13 точки, 21 борби и 12 асистенции.

Сакраменто е на пето място в Западната конференция с 19 победи и 12 загуби. С толкова е и четвъртият Лос Анджелис Клипърс. Следващият мач на тима е срещу Шарлът на 3 януари от 5.00 ч. българско време.