Спорт

Ботев и Локомотив отново не излъчиха победител в дербито на Пловдив

От Euronews България Euronews България
Botevloko Facebook Снимка: Фейсбук

Дербито на Пловдив отново не излъчи победител. Ботев и Локомотив завършиха наравно 0:0 в мач от 16-тия кръг на efbet Лига на стадион "Христо Ботев".

За втори път през този сезон двата отбора не успяват да се победят, след като в първия кръг през юли срещата завърши 1:1 на стадиона на Локомотив. Това е общо трето поредно реми в битката за Пловдив. За последно "железничарите" ликуваха в това съперничество през септември 2022 г. Последният успех на „жълто-черните“ пък е от март 2022 г.

Днес "канарчетата" доминираха и могат да съжаляват за изпуснатата победата. Домакините създадоха по-опасните положения, но действията на вратаря на „смърфовете" Динко Хоркаш запазиха нулевото равенство. След почивката гол на Ботев бе отменен заради засада, а за 90 минути Локомотив отправи само един удар.

Така отборът, воден от Александър Томаш остава на трето място в класирането с 32 точки, колкото имат още ЦСКА-София и Черно море. Ботев (Пловдив) е 10-ти с 19 пункта.