Испания пречупи Шотландия, Турция си гарантира билет за Евро 2024 след успех над Хърватия

391655141 817746980353278 2243600813016927835 N Снимка: Фейсбук

Испания се наложи над Шотландия с 2:0 на „Картуха“ в мач от седмия кръг в група „A“ на квалификациите за Евро 2024. „Гайдарите“ се нуждаеха от точка, за да успеят да си осигурят участие на европейските финали в Германия, но „Ла роха“ успя да отложи празненствата с победа пред собствена публика, осъществена чрез попаденията на Алваро Мората и Ойхан Сансет в 73-ата и 86-ата минути.

Шотландия допусна първата си загуба в квалификациите, но остава начело на групата с 15 точки, а Испания е втори с 12 пункта. Норвегия, който постигна разгромен успех с 4:0 като гост над Кипър остава трети с 10 пункта.

В друг интересен мач от евроквалификациите Турция се наложи над Хърватия с 1:0 на „Опус Арена“ в Осиек в мач група „D“. След този успех южните ни съседи си подпечатаха билета за финалите в Германия догодина. Единственото попадение в срещата падна в 30-ата минута, когато Баръш Йълмаз реализира. В самия край на мача пък дузпа за „ватрените“ бе отменена заради намеса на ВАР системата.

Турция остава лидер в групата с актив от 13 точки, докато Хърватия е на 2-ро място с 10 пункта, но с мач по-малко. Армения остава трети със 7, но дори да спечели оставащите си две срещи, Турция има предимство в преките двубои.