ПСЖ преодоля безпроблемно Борусия (Дортмунд) и оглави "групата на смъртта"

PSG Borussia 19.09.23 Снимка: Фейсбук

Миналогодишният шампион Манчестър Сити обърна Цървена Звезда, Барселона започна с разгромна победа, а вратар донесе точката за Лацио срещу Атлетико (Мадрид)

Пари Сен Жермен се наложи без особени затруднения с 2:0 над Борусия (Дортмунд) на „Парк де Пренс“ в мач от първия кръг на "групата на смъртта" в Шампионската лига.

По този начин френският шампион оглавява класирането след първото завъртане с 3 точки, докато Милан и Нюкасъл са с 1, а „жълто-черните“ са с 0.

Парижани поведоха в 49-ата минута с гол от дузпа на Килиан Мбапе, която самият той спечели, след като отклони топката в ръката на Никлас Зюле. Ашраф Хакими удвои аванса на домакините 9 минути по-късно след страхотен самостоятелен рейд. Рандал Коло Муани и Усман Дембеле пропуснаха още положения за ПСЖ, а двата отбора удариха и по една греда - французите през първата част чрез Витиня, а вестфалци когато вече изоставаха с два гола - Джейми Байноу-Гитенс уцели десния страничен стълб.

В група E Лацио и Атлетико (Мадрид) завършиха наравно 1:1. Пабло Бариос изведе гостите напред в 29-ата минута, като испанците поддържаха крехкия си аванс през целия двубой. "Дюшекчиите" предвкусваха победата, но домакините натиснаха в края на мача и стигнаха до равенството с гол на вратаря Иван Проведел. Той засече с глава центриране на Луис Алберто в 95-ата минута и спаси тима си от загуба.

С победи стартираха и два от фаворитите за трофея - Манчестър Сити и Барселона. Миналогодишните шампиони надвиха с 3:1 Цървена Звезда след обрат. В края на първото полувреме "звездашите"  изненадващо поведоха чрез Осман Букари. Хулиан Алварас изравни за домакините още в началото на второто полувреме, а малко след това гол на Кайл Уокър беше отменен заради засада. В 60-ата минута Сити поведе след ново попадение на Алварес, а Родри вкара за крайното 3:1 в 73-ата минута.

Барселона пък разгроми с 5:0 Антверпен в мач от група H. Домакините решиха мача още до 22-рата минута след голове на Жоао Феликс, Роберт Левандовски и автогол на Йеле Батайе. След почивката Гави и отново Жоао Феликс направиха резултата 5:0 в полза на каталунците.