Меси вдигна 44-и трофей, "Интер" (Маями) спечели Купата на Лигите на САЩ

От Божидар Барабарев Божидар Барабарев Спортен редактор
MESSI Twitter Снимка: Туитър

Лионел Меси завоюва първи трофей с Интер (Маями) малко повече от месец след пристигането си в отбора. Тимът, собственост на Дейвид Бекъм спечели Купата на лигите на САЩ след драматичен успех с дузпи над Нешвил. Редовното време завърши 1:1, а при наказатекните удари Интер се наложи с 10:9.

Резултатът бе открит от световния шампион след 23 минути игра. След почивката Нешвил изравни с попадение на хаитянина Фафа Пико в 57-ата минута. Последваха куп положения пред двете врати, но до ново попадение така и не се стигна.

Меси отбеляза първата дузпа, след което имаше по един пропуск и за двата тима в редовните пет удара от бялата точка. Едва при 11-ото изпълнение на Нешвил вратарят Елиът Панико сгреши отново и Интер триумфира.

Това е първи трофей за Меси с розовия екип на тима от Флорида. Купа на лигите е и общо 44-ото отличие в славната кариера на аржентинеца, с което той се превърна в най-титулувания играч в историята на футбола.