Меси отново точен за победата на "Интер" (Маями) срещу "Орландо сити"

От Божидар Барабарев Божидар Барабарев Спортен редактор
Messiinter Facebook Снимка: Фейсбук

Лионел Меси отново се разписа за американския си отбор Интер Маями в трети пореден мач. Аржентинецът вкара два гола за победата с 3:1 над Орландо Сити. Така отборът, собственост на легендата Дейвид Бекъм се класира за осминафиналната фаза на Купата на Лигите, в която участват тимове от Мейджър Лийг Сокър и мексиканското първенство.

Меси изведе домакините напред в седмата минута с красив гол след асистенция на Робърт Тейлър. Орландо Сити обаче изравни 10 минути по-късно с попадение на Сесар Араухо. Интер Маями отново поведе в 51-ата след точно изпълнена дузпа от Джоузеф Мартинес, а в 72-ата световният шампион с Аржентина оформи крайното 3:1 в полза на домакините. Дебют за състава от Флорида направи и Жорди Алба, който влезе в игра през второто полувреме.

Така Меси вече има пет гола в три срещи за Интер Маями по време на груповата фаза на турнира. Следващият съперник на 7-кратния носител на Златната топка и съотборниците му ще бъде тима на Далас.