Барселона е новият шампион на Испания

От Божидар Барабарев Божидар Барабарев Спортен редактор

Барселона е новият шампион на Испания! Каталунците триумфираха с титлата в Ла Лига за първи път от 2019 г. насам след като победиха градския съперник Еспаньол с 4:2 в гостуването си от 34-ия кръг на Примера дивизион.

Играчите на Шави Ернандес решиха всичко в гостуването на "Корнея ел Прат" до 40-ата минута, когато вече водеше с 3:0. Роберт Левандовски откри в 11-ата минута и добави още един гол в 40-ата. Веднъж се разписа и Алехандро Балде, който беше точен в 20-ата минута, а след паузата се разписа и Жул Кунде в 53-ата. В края на мача "Барселона" намали темпото и "Еспаньол" стигна до два гола чрез Пуадо в 73-ата и Хоселу в 90-ата минута.

По този начин „блаугранас“ добавиха титла №27 в своята витрина и подгониха Реал Мадрид, който е рекордьор с 35 корони в Испания, а треньорът Хави Ернандес спечели първия си голям трофей, откакто пое поста през ноември 2021 г. „Лос кулес“ могат да се похвалят с 85 точки във временното класиране и вече са недостижими в елита на страната.

На 20 май (събота) Барселона приема Реал Сосиедад, докaто ден по-късно Еспаньол ще гостува на Райо Влекано.