Шампионска лига: Реал Мадрид на финал, обърна Манчестър Сити в последните минути

От Георги Колев Георги Колев Редактор
279765517 338070801724403 1427322015833480019 N Снимка: АР

Реал Мадрид отстрани Манчестър Сити с фантастичен обрат в последните минути на реванша в полуфинала на Шампионската лига на „Сантяго Бернабеу“. Така „Белия балет“ ще се изправи срещу Ливърпул на финала на най-престижния турнир в Европа.

Отборът на Пеп Гуардиола водеше с 4:3 от първия мач и изглеждаше, че има пълен контрол, когато Рияд Махрез ги изведе напред с 1:0 в 73-ата минута. Манчестър Сити изтегли звездите в атака Махрез, Кевин Де Бройне и Габриел Жезус в опит да защити резултата.

279906374 338070691724414 6531529094826471042 N Бразилецът Родриго се разписа в 90-ата и 91-вата минута на мача. Снимка: АР

Тогава дойде гениалният ход на треньора на „Реал“ Карло Анчелоти, който извади от резервната скамейка бразилеца Родриго. Той се разписа в 90-ата минута, а минута по-късно и отново, за да прати двубоя – завършил при равенство 5:5 – в продължения.

В началото на допълнителното време Карим Бензема падна в наказателното поле след удар от Рубен Диас и съдията отсъди дузпа. Бензема промуши топката в долния десен ъгъл, донасяйки победата за отбора си.