Каталунците се класираха на 1/8-финалите за Купата на Краля след продължения

Barcelona Intercity FC Barcelona Youtube Снимка: FC Barcelona/YouTube

Барселона се нуждаеше от продължения, за да постигне успех с 4:3 над третодивизионния Интерсити в третия кръг за Купата на Краля. Каталунците на три пъти повеждаха чрез Роналд Араухо, Усман Дембеле и Рафиня, но при всичките случаи домакините успяваха да изравнят чрез Ориол Солдевийя, който се отчете с хеттрик. В двете продължения по 15 минути футболистите на Шави стигнаха до успех. Ансу Фати се разписа в 104-тата минута, но след това Интерсити имаше няколко добри възможности да стигне до ново равенство.

Атлетико Мадрид също продължава напред, след като спечели с 2:0 като гост на Овиедо. Маркос Йоренте и Пабло Бариос се разписаха за състава воден от Диего Симеоне. В друга среща Севиля разгроми с 5:0 като гост Линарес. С хеттрик се отличи Юсеф Ен-Несири, а автогол на Лусиано Скуадроне и Ерик Ламела оформиха крайния резултат.

Жребият за 1/8-финалите на турнира ще бъде теглен в събота.