ЦСКА 1948 поведе в класирането, Берое и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 1:1

Penev Cska1948 Старши треньора на ЦСКА 1948 Любослав Пенев . Снимка: БГНЕС

Отборът на ЦСКА 1948 поведе в класирането на Първа лига, след като победи Арда с 1:0 като гост в мач от шестия кръг на родния елит.

В Кърджали единственото попадение в двубоя отбеляза халфът на "червените" Ивайло Чочев в 31-та минута от дузпа.

По този начин тимът на Любослав Пенев продължава да няма загуба от началото на сезона и вече има 14 точки, с които излезе на първо място в подреждането. За Арда това бе трето поражение през кампанията, като отборът заема седмо място с девет точки.

Междувременно Берое и Ботев Пловдив не успяха да се победят, като битката за Тракия завърши при резултат 1:1.

Първото попадение на стадиона в Стара Загора падна в началото на второто полувреме. Новото попълнение на „жълто-черните“ Роеи Херман проби отляво в 50-ата минута, стреля, но вратарят Иван Караджов отрази удара му. При добавката обаче французинът Антоан Бароан откри резултата - 1:0.

Късно в добавеното време на мача Абубакар Тунгара донесе една точка за Берое, след като се разписа с красив гол от далечна дистанция за крайното 1:1.

Така след четири загуби от началото на сезона Ботев Пд записа равенство. Тимът има 1 точка и е на 15-ото място. Берое е на 11-а позиция с 5 пункта.