Спорт

"Айнцу, цвайнцу, дрън!": Навършват се 30 години от историческата победа над Германия през '94

От Euronews България Euronews България
Stoichkovvv Facebook Снимка: Фейсбук

Преди 30 години на 10 юли България записа историческата победа над Германия с 2:1 на Световното първенство в САЩ, която класира страната ни на полуфинал. На този ден през 1994 г., на Джайънтс Стейдиъм в Ню Джърси, пред над 70 000 зрители, "лъвовете" осъществиха обрат срещу действащия световен шампион в четвъртфиналите на мондиала.

Бундестимът поведе в 48-ата минута след спорна дузпа на Лотар Матеус, но четвърт час преди края Христо Стоичков изравни със страхотно изпълнение от пряк свободен удар. Успеха донесе Йордан Лечков 3 минути по-късно с фамозен плонж.

Lechkov Facebook Снимка: Фейсбук

Отстраняването на Германия прекъсна серията на тима от три поредни финала на световни шампионати.

Навръх 30-годишнината, легендата Христо Стоичков си спомни за победата и се върна към спомените от американското лято. Камата вярва, че това ще се случи отново.