Спорт

Везенков и Сакраменто отпаднаха от новия турнир в НБА след трето поражение от Ню Орлиънс

От Божидар Барабарев Божидар Барабарев Спортен редактор
Vezenkovnewor Faccebook Снимка: Фейсбук

Александър Везенков и Сакраменто Кингс отпаднаха на четвъртфинал в новия турнир в НБА. В „Golden 1 Center” играчите на Майк Браун отстъпиха със 117:127 на Ню Орлиънс Пеликанс, записвайки трето поражение от този съперник от началото на сезона.

Спортист номер 1 на България получи едва 6 минути на паркета, в които не успя да отбележи точки, като пропусна и трите си стрелби. Той завърши с 2 борби.

Ню Орлиънс взе преднина във втората четвърт, като на почивката водеше с 8 точки и спечели следващите две части с по една точка.

Ди'Арън Фокс бе най-резултатен за домакините с 30 точки, а Домантас Сабонис завърши с "трипъл-дабъл" - 26 точки, 13 борби и 10 асистенции. Малик Монк прибави 21 пункта, а за победителите Брандън Инграм завърши с 30.

Така "кралете" приключиха с четири победи и една загуба в надпреварата, част от най-силната баскетболна лига в света. На полуфинала пък Ню Орлиънс ще срещне победителя от мача между Лос Анджелис Лейкърс и Финикс.

Следващият мач на Сакраменто е на 12 декември - домакинство на Бруклин Нетс.