Байерн (Мюнхен) оцеля в Истанбул и взе ценна победа срещу Галатасарай

394689257 665344825698574 5588506042227891076 N Снимка: Фейсбук

Байерн (Мюнхен) победи Галатасарай с 3:1 като гост в мач от група А на Шампионската лига и продължи перфектната си серия в най-комерсиалния футболен турнир. Победата обаче не дойде никак лесно, тъй като през първото полувреме баварците определено бяха надиграни от своя съперник, бурно подкрепян от фанатичните си привърженици на "Али Сами Йен".

Въпреки това германският шампион успя да наложи волята си в средата на второто полувреме и да нанесе първо поражение на турския гранд във всички турнири от началото на сезона.

Кингсли Коман откри резултата за гостите в 8-ата минута, но Мауро Икарди възстанови равенството в 30-ата минута от дузпа.

Хари Кейн отново върна преднината на Байерн в 73-ата минута, а Джамал Мусиала оформи крайното 3:1 в полза на баварците с трето попадение в 79-ата минута.

С успяха Байерн (Мюнхен) оглавява класирането в групата с пълен актив от 9 точки, докато Галатасарай е втори с 4. В следващия кръг, който ще се проведе на 8 ноември, двата тима ще си дадат реванш, този път на на „Алианц Арена“ в Мюнхен.