Барселона измъкна точката срещу Гранада и избегна първа загуба за сезона

387828556 342369288158786 8971475115896478565 N Снимка: Фейсбук

Барселона стъпи накриво при визитата си на Гранада. Двата тима завършиха наравно 2:2 в мач от 9-ия кръг на испанската Ла Лига. Двубоят бе напрегнат и изнервен през целия си ход, а каталунците бяха напът да допуснат първа загуба за сезона, но с гол на Сержи Роберто в края на срещата успяха да си гарантират поне точката.

Намиращият се в зоната на изпадащите тим поведе още в 17-ата секунда след гол на Браян Сарагоса, който дори удвои в 29-ата минута и направи началото за Барса още по-кошмарно.

Ламин Ямал върна един гол в добавеното време на първата част, като така се превърна в най-младият реализатор в историята на Ла Лига. Барса от своя страна успя да стигне до равенството чак в 86-ата минута след попадение на Сержи Роберто.

След това голмайсторът за Гранада - Браян Сарагоса удари гредата, а в добавеното време гол на Жоао Феликс бе отменен заради засада.

Така каталунците не успяха да победят този съперник за четвърти пореден път и остават на трето място във временното класиране на Ла Лига с актив от 21 точки - на 3 от лидера Реал (Мадрид). Отборът на Гранада пък е на предпоследната 19-а позиция с 6 пункта в сметката си.