Спорт

САЩ - България 3:0: Волейболистите ни завършиха със загуба участието си в Лигата на нациите

От Георги Георгиев Георги Георгиев Стажант
Sport (1)

Мъжкият национален отбор по волейбол завърши участието си в Лигата на нациите със загуба. Тимът на Пламен Константинов отстъпи с 0:3 (27:29, 19:25, 21:25) на САЩ в последния си мач от турнира в Анахайм.

Българският тим беше равностоен на фаворита в първия гейм, в който националите изпуснаха три геймбола. В следващите два обаче домакините имаха по-голямо предимство. Мартин Атанасов беше най-резултатен за националите с 9 точки. Загубата беше десета за България от 12 мача в турнира. Двете победи на националите бяха срещу Словения и Иран. Тимът запази мястото си в Лигата на нациите още преди последните две срещи след загуби на конкурентите.

В крайното класиране на редовния сезон България завърши на предпоследното 15-о място с 8 точки. На последната позиция е Китай, който изпада в турнира "Чалънджър къп". Отборът на САЩ оглави класирането в редовния сезон с 31 точки след 10 победи и 2 загуби. Полша и Япония също имат по десет успеха, но са на второ и трето място, съответно с 27 и 25 точки.