"Кралския клуб" обезличи каталунците на "Камп ноу" и ще играе на финал за Купата на Краля

От Венислав Григоров Венислав Григоров Стажант
Real Barcelona

Реал (Мадрид) ще играе във финала в Купата на краля, след като постигна впечатляваща победа с 4:0 срещу "Барселона" като гост. Мадридският клуб тотално обезличи своя голям съперник в дома му на стадион "Камп ноу". С успеха си Реал спря и серията от три поредни победи на Барселона в "Ел класико".Тимът на Карло Анчелоти навакса пасива си от първия мач, в който каталунците се наложиха с автогол и заслужено продължава към финалния етап от надпреварата. Винисиус Жуниор откри в добавеното време на първата част.

След почивката дойдоха минутите на Карим Бензема, който вкара хеттрик. Капитанът на Реал беше точен в 50-ата, 58-ата от дузпа и в 81-вата минута. За френския нападател това е първи хеттрик срещу Барселона при 43-тото му участие в "класико". Той е 22-рият футболист с подобно постижение, като в големия испански сблъсък са реализирани общо 26 хеттрика. Победата е най-голямата в историята на "Кралския клуб" като гост в Каталуня. През сезон 1962-63 мадридчани печелят и с 5:1, а през 1961 г. имат и успех с 5:3. На 6 май Реал ще срещне Осасуна в спор за трофея, който преди ден отстрани Атлетик (Билбао).