Григор Димитров започна с успех на турнира от сериите "Мастърс" в Рим

Grigorrome Twitter Снимка: Туитър

Григор Димитров стартира с победа участието си на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Рим. Българският тенисист победи Йошихито Нишиока от Япония в два сета - 7:5, 6:4. Двубоят на Корт №12 продължи час и 40 минути.

Това е трети успех в трети мач за Григор срещу Нишиока, когото надви без загубен сет във "Вечния град" и през 2020 година. Димитров реализира 11 аса срещу 80-тия в световната ранглиста и въпреки, че имаше затруднения на първи сервиз не даде нито една точка за пробив на японеца.

Съперник на хасковлията в следващия кръг ще бъде Теренс Атман. Французинът продължава към третия кръг на надпреварата, след като съперникът му Лоренцо Музети се отказа. След само един изигран гейм във втория сет италианецът прекрати участието си поради физическо неразположение.