Гол в края лиши България от победа срещу Азербайджан

Bulaz Facebook Снимка: Фейсбук

Българският национален отбор по футбол завърши 1:1 с Азербайджан във втория си мач от новия турнир FIFA Series в Баку. Тимът, воден от Илиан Илиев бе на крачка от това да запише втора поредна победа, но получи изравнителен гол в края.

На стадион "Тофик Бахрамов" Филип Кръстев откри за България в 59-ата минута след бързо изпълнение от корнер. В ситуацията азерите имаха претенции, тъй като ъгловият удар беше отсъден грешно. В последните минути съперникът осъществи мощен натиск и в 87-та Муса Курбанли изравни.

В двубоя Азербайджан имаше по-чистите положения. За "трикольорите" освен попадението най-добрите ситуации се откриха пред Кирил Десподов и Илиан Илиев-младши.

В предишния си мач от турнира "лъвовете" надвиха Танзания с 1:0 след гол на Десподов. Домакинът на надпреварата пък се наложи със същия резултат над аутсайдера Монголия.